İletişim
Balkon Kapama Sistemleri
Balkon Kapama Sistemleri

Balkon kapama sistemleri modern yaşamın gereksinimlerini karşılamak ve yaşam alanlarını dönüştürerek her mevsimde keyifle kullanılabilecek bir alan haline getirir. Yıl boyunca balkonunuzu kullanabilme imkânı verir. Rüzgâr, yağmur, kar veya güneş gibi dış etkenlerden korunarak istediğiniz zaman keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bu sistemler ev veya apartmanınızın değerini artırır, enerji tasarrufu sağlar ve estetik görünüm sunar. Güvenlik önlemi bakımından çocuklu aileler ve evcil hayvan sahipleri için potansiyel tehlikeleri engeleler.

Eskişehir balkon kapama sistemleri hizmeti veren firmamız katlanır cam balkon sistemleri, giyotin cam sistemleri, kış bahçesi sistemleri ve sürgülü balkon sistemleri olmak üzere ihtiyacınıza ve zevkinize uygun kapama seçenekleri sunuyor. Ekspertiz işlemleriyle ölçüsü alınan balkon için en ideal kapama sistemine karar verilir. Tercihleriniz ve bütçeniz kapsamında en uygun balkon kapama sistemi seçildikten sonra en kısa sürede montaj çalışmaları tamamlanır.

Balkon Kapama Sistemlerinde Modeller

Her alan benzersiz olduğundan en ideal balkon sistemine karar verirken yerel rüzgâr basıncı, balkon boyutu, montaj çözümleri, yükseklik, kurulum tipi, renkler, seçilen aksesuar ve cam kalınlığı gibi faktörler değerlendirilir. İhtiyaca ve zevke uygun olarak hazırladığımız balkon kapama sistemleri alana uygun özelleştirilebilir çözümler sunar.

Açık balkonları daha kullanılabilir ve konforlu hale getirmek için tasarlanmış cam balkon sistemleri çeşitli yapısal ve mekanik çözümler sunar. Yaygın olarak tercih edilen balkon kapatma modelleri şu şekilde sıralanabilir:

Cam Balkon Sistemleri

Estetik ve fonksiyonel özellikleriyle cam balkon sistemi hem kullanışlı hem de dayanıklı seçenekler olarak karşımıza çıkıyor. Camın temperli cam olması ezilme ve kırılma riskini en aza indirir. Renk seçenekleri ve ürün çeşitliliği ile her türlü mekanı kapatabilmenize yardımcı olur. Genellikle katlanabilir veya sürgülü cam panellerden oluşur. Balkonu tamamen kapalı bir alan haline getirirken dışarıdaki manzarayı korur.

Sürgülü Cam Sistemleri

Özellikle geniş balkonlarda tek veya çoklu cam panelleri kullanılır. Paneller istenildiğinde açılıp kapanabilir özelliktedir. Sürgülü cam balkon sistemleri balkonu dış etkenlerden korurken aynı zamanda esnek bir kullanım sağlar.

Katlanır Cam Sistemleri

Cam paneller genellikle menteşeli veya katlanabilir bir yapıya sahip katlanır cam paneller olarak seçeneklere sahiptir. Katlanır cam sistemleri balkonun tamamen açık veya tamamen kapalı olmasını sağlar. Kullanıcılar hava koşullarına bağlı olarak istedikleri zaman panelleri açıp kapatabilirler.

Tente Sistemleri

Esnek kumaş malzemelerden yapılan tenteler balkonu güneş ışığından, yağmurdan ve rüzgardan koruyabilir. Manuel veya otomatik olarak çalışabilen sistemler mevcuttur.

Alüminyum Pergola Sistemleri

Esnek tasarım seçeneklerine sahip olan alüminyum pergola sistemleri balkonu güneşten korurken açık havada oturma alanı sağlar. Su geçirmez kumaş tavan seçenekleri de bulunmaktadır.

Kış Bahçesi Sistemleri

Balkonu tamamen kapatıp iç mekân gibi kullanmayı sağlayan yapısal sistemlerdir. Kış bahçelerinin yapımında genellikle cam ve alüminyum malzemeler kullanılır.

Isıcamlı Cam Balkon Sistemleri

Çift cam panelleri kullanarak özel olarak tasarlanan ısıcamlı cam balkon sistemleri dış etkenlerden koruma sağlarken, konforlu bir iç ortam oluşturmaya yardımcı olur. Sıcaklık değişimlerinden etkilenmeyi azaltan özel hava tabakası iç mekanın sıcaklığını korur. Böylece kışın soğuk havadan korurken yazın ise aşırı sıcaklık etkilerini azaltır.

Giyotin Cam Sistemleri

Yenilikçi balkon çözümlerinden giyotin cam sistemleri temperli cam panel ve giyotin mekanizmasına sahiptir. Temperli cam dış etkenlere karşı dayanıklılık sağlarken, katlanır giyotin mekanizması kolayca açılıp kapanmayı sağlar.

Bu sistemler balkonları daha işlevsel, konforlu ve her mevsim kullanıma uygun hale getirmek için çeşitli seçenekler sunar. Hangi sistemlerin uygun olduğunu belirlemek için balkonunuzun boyutu, tasarım tercihleriniz, iklim koşulları ve bütçeniz gibi faktörleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Balkon Kapama Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Yaşam alanlarını dış etkilerden korurken konforu üst seviyeye çıkaran balkon kapama sistemleri balkonları daha kullanılabilir hale getirerek kullanıcılara birçok avantaj sunar. Yaşam alanlarınıza özel çözümler getiren balkon kapama sistemlerinin ısı yalıtımı, yaz – kış kullanım, geniş kullanım alanı ve geliştirilmiş görsellik gibi sunduğu avantajlardan yararlanmak için Eskişehir balkon kapama sistemleri hizmeti veren firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Enerji Tasarrufu

Kapalı bir balkon evin içerisi ve dışarısı arasında tampon bölge görevi görür. Böylece ısıtma ihtiyacını azalırken açılabilir cam binaya doğal havalandırma sağlar. Dış cephe duvarları, pencereleri ve kapıları için bakım maliyetini azaltarak ikincil bir cephe olarak binaya koruma sağlar.

Ekstra Yaşam Alanı

Evin yaşam alanına ekstra bir boyut katan balkon kapama sistemleri hava koşullarından bağımsız kullanılabilir. Açık bir alana göre yılın her günü dinlenmek, yemek yemek, okumak ve diğer hobilerinizi gerçekleştirmek için yaşam alanı sunar. Balkonunuzu ek yaşam alanına dönüştürerek kullanım alanınızı genişletir.

Hava Koşullarından Koruma

Yağmur, rüzgar ve kar gibi hava koşullarından korunan bir alanda zaman geçirebilmenizi sağlayan balkon kapama sistemleri manzarayı engellemeden yaz – kış balkonu kullanmaya fırsat verir. 

Gürültü Azaltma

Gürültü kirliliği yaşam kalitesini etkilemektedir. Özellikle yoğun nüfuslu alanlarda, karayolu ve demiryolu kenarlarındaki konutlarda ve hava yolları yakınlarındaki konutlar için kullanışlı olacaktır. Cam kapalıyken gürültü azaltma özelliği sayesinde balkon kapama sistemleri oldukça avantajlıdır. Dışarıdan gelen gürültüyü azaltarak iç mekanlarda daha sessiz bir ortam oluşturur.

Güneş Işığı ve Temiz Hava

Doğal gün ışığının camdan içeri girdiği özel cam sistemleri ile güneş iç alanlara nüfuz eder. Sürgülü katlanır cam paneller sayesinde gerektiğinde temiz havayı içeri almak oldukça pratiktir.

Estetik Görünüm

Tasarım çeşitliliği sayesinde renk, malzeme ve cam kalınlığı gibi pek çok özellik özelleştirilebilir seçeneklere sahiptir. Böylece evinizin dış görünümüne zevkinize uygun şekilde estetik katkı sağlayabilirsiniz.

Temizlik ve Bakımı Kolay

Zaman ve emek tasarrufu oldukça önemlidir. Balkon kapama sistemleri bakımı ve temizliği kolay malzemelerden yararlanılarak tasarlanmaktadır. Dış cephe bakımını azaltan balkon kapama sistemleri zaman ve emek tasarrufu konusunda oldukça etkili sistemlerdir.

Balkon Kapama Sistemleri Modelleri ve Fiyatları

Düşme tehlikelerine karşı cam kaplamanın güvenliğini sağlayan düşük seviyeli dolgu panel, katlanır cam bölüm, rüzgâr yüklerini simüle eden yük ve ses azaltma gibi pek çok özelliği ile kullanıcısına avantaj sağlayan balkon kapama sistemleri standartlara dikkat edilerek üretilmekte ve monte edilmektedir.

Balkon kapama sistemleri modelleri ve fiyatları hakkında kesin bir yanıt vermek güçtür. Her proje benzersizdir ve özelleştirilebilir seçenekler kapsamında fiyatlarda farklılık gözlenebilir. Eskişehir balkon kapama sistemlerinde modeller ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak ve ekspertiz desteği için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Profesyonel Hizmet İçin Teklif Alın

Teklif Formu